Tariff Enighet på 133 - Baker- og konditoroverenskomsten Lønnsoppgjøret 2022: Den 20.05 2022 ble det enighet i forhandlingene mellom NHO Mat og Drikke og Norsk Nærings- og Nytelsesmiddelarbeiderforbund (NNN).
Tariff Enighet på 152 - Margarinfabrikker Lønnsoppgjøret 2022: Den 19. mai 2022 ble det enighet i forhandlingene mellom NHO Mat og Drikke og Norsk Nærings- og Nytelsesmiddelarbeiderforbund (NNN).
Tariff Enighet på 141 - Idun Fabrikker Lønnsoppgjøret 2022: Den 19. mai 2022 ble det enighet i forhandlingene mellom NHO Mat og Drikke og Norsk Nærings- og Nytelsesmiddelarbeiderforbund (NNN).
Tariff Listen med bedrifter som blir tatt ut i en eventuell streik er klar Lønnsoppgjøret 2022: 33 bedrifter med til sammen 863 ansatte blir tatt ut i streik dersom partene ikke blir enige ved mekling på overenskomst 148 - Bryggerier og mineralvannfabrikker.
Tariff Brudd i forhandlingene på 581 - Handelsoverenskomsten 12. og 13. mai forhandlet NHO Service og Handel Handelsoverenskomsten. Det endte med brudd. Meklingsdato er foreløpig ikke satt.
Tariff Enighet i forhandlingene i tariffoppgjøret på nr. 523 overenskomsten for Meieriindustrien-NNN Den 13. mai 2022 ble det enighet i forhandlingene mellom NHO Mat og Drikke og Norsk Nærings- og Nytelsesmiddelarbeiderforbund (NNN).
Tariff 68 - Standardoverenskomsten - HK Lønnsoppgjøret 2022: Den 9. mai ble det enighet i forhandlingene mellom NHO og Handel og Kontor Norge.
Nyhet, Tariff Lønnsstatistikk NHO Funksjonærstatistikken for 2021 viser en gjennomsnittlig lønnsvekst for samtlige funksjonærer på 4,2 prosent fra 1. oktober 2020 til 1. oktober 2021, tilsvarende tall for fjoråret var 2,1 prosent.
Tariff Enighet i tarifforhandlingene på 134 - Kjøttindustrien Lønnsoppgjøret 2022: Den 5. mai 2022 ble det enighet i forhandlingene mellom NHO Mat og Drikke og Norsk Nærings- og Nytelsesmiddelarbeiderforbund (NNN).
Tariff Meklingsforslaget for 79 - Riksavtalen - Hotell og Restaurant er vedtatt Lønnsoppgjøret 2022: Fellesforbundet, Parat og NHO Reiseliv kom i mål med meklingen for hotell- og restaurantnæringen etter 15 timers mekling på overtid.